czwartek, 8 grudnia 2016

1. W klasach 4-6 zawsze uczono, że breakfast to śniadanie to jest prawdą. Ale to, że w Anglii lunch to drugie śniadanie czy przed obiadek już nie. Lunch je się o godzinie 13.00 czyli w porze obiadowej to zwykle jakaś kanapka. Natomiast dinner to nie obiad a kolacja jedzona zwykle w godzinach 19.00-20.00. Jest to zazwyczaj tarta lub pieczeń.

2. Czy wiedziałeś, że w Anglii najpopularniejszą formą śniadania jest owsianka, którą można kupić nawet w McDonal’s dokładnie za 99 pensów. A do kanapek tak uwielbianych przez wszystkich dodaję się zazwyczaj małą garść chipsów np. paprykowych.

3. Przechodząc przez miejskie ulice czy siedząc na ławce w parku w Anglii zawsze spotkasz się z nieznajomą ale bardzo miłą osobą, która do ciebie zagada i zapyta o samopoczucie.

4. Pewnie spotkałeś się nie raz z sytuacją, że przebiegając w ostatniej chwili przez ulicę na czerwonym świetle zostałeś strąbiony przez kierowców prawda? W Anglii kiedy zielone światło zgaśnie a ty nie zdążysz przejść i wejdziesz na pasy na świetle czerwonym kierowca zwolni lub zatrzyma się i jeszcze ci pomacha oraz się uśmiechnie.

5. Wszystkie sklepy, kluby, puby itp. zamykają się o 23.00.

6. Jeśli chcesz mieszkać w przyszłości w Anglii musisz wiedzieć, że okna są czasami przesuwane do góry ale najczęściej otwierane na zewnątrz i nie ma żadnego sposobu na to by je umyć. Do mycia okien trzeba zatrudnić ekipę sprzątającą. Hmyy może w sumie to i lepiej 

7. Co 3 osoba mieszkająca w Londynie jest innej narodowości niż UK.

8. W Londyńskich łazienkach światło zapalane jest pociągając za sznurek.

9. Jadąc metrem zauważysz, że prawie wszyscy w przedziale czytają codziennie gazety. To za sprawą tego że są one za darmo, a ich treść jest bardzo ciekawa. Dowiesz się co się dzieję w Londynie, na jaki koncert warto się wybrać, gdzie i co dobrze zjeść i wiele innych ciekawych faktów o znanych osobach. Najpopularniejsze gazety to np. “London Evening Standard” czy “Time Out”.

A TY JAKIE ZNASZ CIEKAWOSTKI O ANGLII ???


-Julka

Dziwne potrawy Brytyjskie

1. Jedną z najgorszych Brytyjskich potraw jest…ciasto. Tak pyszne i słodkie ciasto tyle, że to jest robione z głowami ryb, które pięknie wystają z deseru.

2. U nas zazwyczaj robi się łososia w galarecie czy zimne nóżki. Tam, ludzie robią sobie węgorze w galarecie. Świeże węgorze kroi się, gotuję odstawia do wystudzenia a potem. Tylko wkłada do słoika, lodówki i proszę pyszna potrawka gotowa...na przystawkę. Węgorze w galarecie!

3. Marmite to brązowa pasta do smarowania chleba. Nie należy jej jednak mylić z naszą nutellą. Jest robiona z pozostałości drożdży w produkcji piwa. Ma lepką konsystęcje i lekko słony smak. Brytyjczycy mówią albo to pokochasz albo z nienawidzisz.

4. Black pudding- uwaga nie myl tego z czekoladowym budyniem. To kaszanka z odpadków mięsnych i krwi.

5. Chip Buddy. Jeśli masz ochotę na frytki i kanapkę w tym samym czasie to ta przekąska jest dla ciebie. To nic trudnego robisz zwykłą kanapkę i zwykłe frytki, łączysz to ze sobą i wychodzi coś niesamowitego.

KTÓRA Z POTRAW OBRZYDZIŁA CIĘ NAJBARDZIEJ ???

-Julka